Haber

ABD’de gay bara saldıran suçlu serbest: ‘Oğlumun eşcinsel olmadığını öğrendiğimde içim rahatladı’

ABD’nin Colorado Springs kentinde bir gay kulübüne saldırarak 5 kişinin ölümüne ve 18’inin yaralanmasına neden olan zanlı, çarşamba günü hakim karşısına çıkarıldı.

22 yaşındaki zanlı Anderson Lee Aldrich, geçen hafta Club Q’ya düzenlediği saldırı sonrasında iş yeri sahipleri tarafından dövülerek polise teslim edilmiş, salı günü hastaneden taburcu edilmişti.

Nefret suçlamasıyla karşı karşıya kalan Aldrich’in avukatları, zanlının kendini makul bir cinsiyet içerisinde sınıflandırmayan (nonbinary) birey olduğunu söyledi.

Savcı Michael Allen, duruşmanın akabinde düzenlediği basın toplantısında zanlıdan tekraren ‘o’ diye kelam etti ve cinsiyetinin davayla ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini vurguladı.

Zanlı kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakılırken El Paso Bölge Mahkemesi Yargıcı Charlotte Ankeny, bir sonraki duruşmayı 6 Aralık olarak tarihlendirdi.

Eyalet ve federal mahkeme kayıtlarına nazaran, zanlının babası Aaron Brink, karma bir dövüş sanatlarıyla uğraşıyor ve pornografi aktörü.

‘Aman Tanrım, çocuğum eşcinsel miydi?’

Öte yandan saldırganın babası Brink, basın mensuplarına yaptığı açıklamada olaydan sonra birinci olarak çocuğunun eşcinsel olup olmadığını merak ettiğini lisana getirdi.

CBS televizyonuna konuşan Brink, “Birden fazla kişinin karıştığı bir silahlı çatışma oldu ve sonra bunun bir gay bar olduğunu öğrendim; aman Tanrım, o eşcinsel miydi? Değil elbette, içim rahatladı” ifadelerini kullandı.

Muhabirin eşcinselliğe karşı tavrının ne olduğu sorusunu yanıtlayan Brink, “Ah evet, bu konuda kararlıydım. Ben bir Mormon’um, muhafazakar bir Cumhuriyetçiyim ve bizde eşcinsellik yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu