Haber

Aydın Gazipaşa Ortaokulu Hentbol Takımı Türkiye Şampiyonası İçin Tekirdağ’a Gitti

Aydın Gazipaşa Ortaokulu hentbol takımı namağlup tamamladığı bölge şampiyonluğu ve yarı finalin ardından Türkiye Şampiyonası için Tekirdağ’a gitti. Gazipaşa Ortaokulunun amacı namağlup Türkiye şampiyonu olmaktır.

Bu yıl 4-9 Haziran tarihleri ​​arasında Tekirdağ’da yapılacak Türkiye Hentbol Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Gazipaşa Ortaokulu Küçük Erkekler Grubu, şampiyona için yola çıktı. Denizli’de düzenlenen Bölge Şampiyonası’nı ve Eskişehir’de yapılan yarı finali namağlup tamamlayarak finale yükselen Aydınlı gençler, Türkiye Şampiyonası’nı namağlup tamamlamak istiyor.

Çekişmeli bir mücadeleye sahne olması beklenen şampiyonaya Trabzon, Tokat, İstanbul, Elazığ, Bingöl, Aydın, Antalya ve Bursa’dan takımlar katılacak. 5 gün sürecek şampiyonada namağlup serisini sürdürmek isteyen Aydın’ın temsilcileri Türkiye Şampiyonası adayları arasında yer alıyor.

Gazipaşa Ortaokulu Müdürü Ender Coşkun, öğrencilerinin kupayı kazanarak Aydın’a getireceklerine inancının tam olduğunu belirterek; “Türkiye’nin ilk 8 takımı arasında yer alan okulumuz, güçlü rakipleri Denizli, Bursa, Mersin, Antalya ve İzmir’i yenerek Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazandı. Hedefimiz Türkiye Kupası’nı Aydın’a getirmek. 19 kişilik grubumuzla Tekirdağ’da şampiyona için yola çıktık. Şampiyonluğa namağlup gidiyoruz. Ben öğrencilerimize güveniyorum, kupayı alıp Aydın’a getireceklerine olan inancım tam. Denizli bölge şampiyonasını Eskişehir namağlup kazandık.”Yarı finali namağlup tamamladık. Şu anda Türkiye Şampiyonası’na namağlup katılıyoruz ve inşallah kazanıp namağlup geleceğiz” diyerek öğrencilerine başarılar diledi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu