Haber

Denizli’de voleybol oynayan genç ağaca sıkıştı

Denizli’nin Çivril ilçesinde voleybol oynarken kaçan topu almak için ağaca tırmanan genç mahsur kaldı. İtfaiye ekiplerinin kurtardığı gencin arkadaşları, kendilerine tarla vermediği için Çivril Belediyesi’ni kınadı.

Denizli’nin Çivril ilçesine bağlı Kiralan Mahallesi’nde okul bahçesinde voleybol oynayan gençlerin topu çam ağacına çarptı. A.Ö. Ağaca tırmanarak topu almak istedi. (17), topu aldıktan sonra inemeyerek ağaca sıkıştı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Genci kurtarmak için bölgeye gelen itfaiye ekipleri, ağacın altına kamyonu getirerek mahsur kalan gence ulaştı. Dakikalarca ağaçta mahsur kalan genç, itfaiye ve arkadaşlarının yardımıyla sorunsuz bir şekilde kurtarıldı.

Ağaçtan kurtarılan gencin arkadaşı İsmail Cerit, Çivril Belediyesi’nin top oynayacak alanı olmamasını kınadı. Cerit, “Top oynayacak yerimiz olmadığı için burada oynuyoruz. Etrafımızda büyük ağaçlar var. Bazen topumuz ağaca sıkışıyor ve tehlikeli bir şekilde tırmanmak zorunda kalıyoruz. Buradan Belediye Başkanımıza sesleniyorum. Lütfen bize top oynayabileceğimiz bir yer sağlayın.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu