Haber

Depremin ardından kayıp olarak aranan masal bebeği Konya’daki hastanede tedavi altına alındı.

HATAY’da depremi yaşayan Nergis ve Cumali Bakkaylı’nın 7 ay önce erken doğumla 6,5 ​​aylık bebekleri dünyaya gelirken, bebekleri Masal kayıp olarak aranıyordu. Masal bebeğini arayan aile, hastane personeline ulaştı.

Antakya’da yaşayan Nergis ve Cumali Bakkaylı’nın 6,5 aylık prematüre bebeği Masal, 7 ay önce hastanede tedavi altına alınırken, Kahramanmaraş’ta deprem meydana geldi. Masal bebeği, hasar gören hastaneden önce Mersin Şehir Hastanesine, ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Depremzede Bakkaylı çifti, Masal’ı kayıp olarak aramaya başladı. Erken doğum nedeniyle beyninde kanama olan Masal bebek, yeni doğum servisinde beyin cerrahisi ve tedavisi ile 4 kiloya ulaşarak sağlığına kavuştu. Hastane çalışanı, depremin ardından Mersin’e giden Masal’ın ailesine kendi imkanlarıyla ulaştı.

Cumali Bakkaylı, bebeklerinin müjdeli haberini aldıklarında çok mutlu olduklarını söyledi. “Kızım depremden önce hastanedeydi. Beyin sarsıntısı geçirdikten sonra kızımdan haber alamadık. Çok uğraştım ama kızından haber alamadım. Buna bir de maddi sıkıntılar eklendi. Konya’da doktor aradı kızımızın orada olduğunu ve durumunun çok iyi olduğunu söyledi.Allah hepsinden razı olsun.Ailece ayakta kalmaya çalışıyoruz.Rabbim bu acıyı kimseye yaşatmasın. . Kızımızdan müjdeli haber alınca dünyalar bizim, şimdi kavuşma sırası bizde.”

Nergis Bakkaylı, “Kızım hastanedeydi. Çok sıkıntı yaşadık. Depremden sonra depremden haber alamadık. Çok şükür kızımızı bulduk. Durumu oldukça iyiydi. Allah böyle şeyler getirmesin” dedi. kimseye bir şey. Allah herkesten razı olsun.”

palu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu