Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Down Sendromlu Yüzücüyü Kutladı

gençlik ve SporBakan Osman Aşkın Bak, İtalya’da düzenlenen Avrupa Down Sendromlular Şampiyonası’nda yüzmede 200 metre kurbağalamada dünya rekoru kıran ve 100 metre serbestte gümüş, bronz madalya kazanan Ada Zehra Antitıcı’yı tebrik etti. yayınladığı bildiriyle 50 metre sırtüstünde madalya kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İtalya’da düzenlenen Avrupa Down Sendromlular Şampiyonası’nda yüzmede 200 metre kurbağalamada dünya rekoru kıran ve 2019’da gümüş madalya kazanan Ada Zehra Nartıcı için tebrik mesajı yayınladı. 100 metre serbestte ve 50 metre sırtüstünde bronz madalya kazandık.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“İtalya’nın Padova kentinde düzenlenen Avrupa Down Sendromlular Şampiyonası’nda yüzmede 200 metre kurbağalamada dünya rekoru kıran, 100 metre serbestte gümüş madalya kazanan kız kardeşim Ada Zehra Narci’yi canı gönülden kutluyorum. 50 metre sırtüstünde bronz madalya. 16 yaşındaki özel sporcumuz dünya rekoru kırdı. “Altın madalyayı kırıp kazanmanın mutluluğunu yaşadık. Ada Zehra Anlatıcı’nın başarılarının devamını diliyorum. Ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın okunmasında emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.”

caglayancerithaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu