Haber

Kılıçdaroğlu: Siyaset ahlak işidir

HATAY (İGFA) –Millet İttifakı Başkanı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ortak anlaşmadaki esaslara uyacaklarını ve onları ülkelerine iade edeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Geri kabul anlaşması yaptılar, Türkiye mülteci deposu oldu, Türkiye’yi buradan çıkaracağız… Türkiye, bölgede barışın ve dostluğun teminatı olacaktır.”

“Terör nereden gelirse gelsin, hep birlikte mücadele etmeliyiz” diyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerinde kullandığı “montajlı video” için şu ifadeleri kullandı:

“Beni en çok üzen şey şudur: Siyaset bir ahlak işidir. Ahlaklı insanlar siyasetin içinde olmalıdır. Rakibini eleştirebilirsin. Siyaset, rakibine iftira atmak, komplo kurmak değildir. Allah bizi fesatçılardan, dolandırıcılardan korusun.” Dolandırıcılık yapan cumhurbaşkanı olamaz.Düne kadar terör örgütleriyle işbirliği yaptık dediler.Bununla ilgili sahte görüntüler hazırladılar.Daha dün televizyonda montaj sahneleri kullandıklarını itiraf ettiler.Rakiplerimiz olabilir. Eleştirebiliriz ama komplo kurmayız.Biz olayları olmuş gibi sunmuyoruz ve bu şekilde sunmuyoruz.Bizler ahlaklı ve erdemli insanlarız.Ahlaklı ve erdemli olmayanların ahlaklı ve erdemli olması kabul edilemez. tepede “.

Kılıçdaroğlu, pazar günü yapılacak seçimlerde oy kullanma çağrısını yineledi ve “Vatanseverlik oy kullanmaktır, vatanseverlik adalet ve ahlak isteyenleri iktidara getirmektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu