Haber

Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Hedef Aldı: “Vaazlarını Kabul Etmiyoruz”

İsrail’in Filistin’de yaptığı katliama en sert tepkiyi veren bölge başkanlarından biri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde ‘İsrail terör devletidir’ demişti. İsrail basınında yer alan haberlere göre İsrail Başbakanı Netanyahu, Erdoğan’ın açıklamalarına yanıt verdi.

İsrail ile Filistin arasında 6 Ekim’de başlayan savaş, İsrail’in katliamıyla devam ediyor. İsrail güçleri sivil hastaneleri bombalıyor ve çocukları öldürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in gerçekleştirdiği katliama sık sık açıklamalarıyla tepki gösteriyor. Erdoğan geçtiğimiz günlerde AK Parti grup toplantısında ‘İsrail terör devletidir’ ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan; “Buradan Netanyahu’ya sesleniyorum; Atom bombanız var mı yok mu? Sıkıysa açıklayın ama açıklayamıyor. “Ey İsrail, elinde atom bombası var, nükleer bomba var ve onunla tehdit ediyorsun.” dedi.

İsrail basınında yer alan haberlere göre Netanyahu, isim vererek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi.

Erdoğan’ın “İsrail’i terör devleti olarak adlandırdığını ancak Hamas’ın terör eylemlerini desteklediğini” söyleyen Netanyahu, şunları söyledi: “Türkiye sınırları içindeki Türk köylerini bombaladı. Onun vaazlarını kabul etmeyeceğiz.”

haber-karakoyunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu